Prezes RG SWS w wywiadzie dla TVP Word mówi, dlaczego właśnie teraz, tak ważna jest solidarność państw i organizacji międzynarodowych. W swojej wypowiedzi przywołał list napisany przez Radę, w którym apelujemy o niezwłoczne odblokowanie Polsce funduszy z Krajowego Planu Odbudowy.

Polska zmaga się z największym kryzysem migracyjnym do czasów II WŚ. Ponad dwa miliony ludzi szukających bezpiecznego schronienia przed okrucieństwem wojny, znalazło je głównie w Polsce. Nieustannie wspieramy swojego zaatakowanego sąsiada niosąc pomoc humanitarną.

Należy jednak pamiętać, że istotnym elementem pomocy są nakłady finansowe. W tym przypadku, ogromne nakłady finansowe. Potrzebna jest nam zatem solidarność państw i organizacji międzynarodowych, także na płaszczyźnie gospodarczej.

Dlatego jako Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa w liście do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen zaapelowaliśmy o niezwłoczne odblokowanie Polsce funduszy z Krajowego Planu Odbudowy.

Pragniemy również, aby zasięg podjętej przez nas inicjatywy był jak największy, dlatego Prezes RGSWS udzieli wywiadu dla TVP Word. W planach mamy dalsze działanie. Zapraszamy do oglądania.