OZE – BIOGAZ SKŁADOWISKOWY

W Polsce uwalniają się do atmosfery nieprzerwanie ogromne ilości niezagospodarowanego i nieutylizowanego biogazu składowiskowego ze składowisk odpadów komunalnych. W związku z katastrofalną sytuacją grożącą likwidacją systemów odzyskiwania biogazu z wysypisk podpisaliśmy list otwarty do Prezesa Rady Ministrów, pana Mateusza Morawieckiego przygotowany przez Inicjatywę dla Środowiska Energii i Elektromobilności.

Wsparcie Inicjatywy dla Środowiska Energii i Elektromobilności

Odpowiedź Ministerstwa Energii

Komentarz Dariusza Bojszy, prowadzącego wątek OZE w Radzie

PUBLIKACJE:

NIEROZWIĄZANY PROBLEM

Dariusz Bojsza

TYGODNIK „GAZETA POLSKA” – 13.09.2017

Istniejący od 2003 r. ustawowy obowiązek odgazowania składowisk oraz Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii OZE, która weszła w życie w 2005 r. doprowadziły do powstania zaledwie 12 % instalacji biogazu składowiskowego.

Za mało i dlaczego kolejne nie powstają ?

ŚMIERDZĄCY PROBLEM

Dariusz Bojsza

TYGODNIK „GAZETA POLSKA” – 06.09.2017

Tak, to prawda. Mamy śmierdzący problem na składowiskach odpadów komunalnych. W czasach PRL-u pożary czy śmierdzące i szkodliwe wyziewy z wysypisk śmieci nie zajmowały władz. Nikt się nie przejmował konsekwencjami środowiskowymi i społecznymi zgodnie z zasadą, jak jest wysypisko śmieci, to musi śmierdzieć. Lokalna społeczność nie miała tu nic do gadania i nie mogła liczyć na pomoc. Czy coś się zmieniło od tego czasu ?