Ekspert Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa w zakresie zagadnień związanych z rozwojem przemysłu, Dyrektor ds. Rozwiązań dla Przemysłu na rynku Polskim w firmie Autodesk Inc. Wspiera przedsiębiorstwa w procesach zmiany i integracji procesów wewnętrznych firmy z procesami konstrukcyjnymi i technologicznymi. Zajmuje się zagadnieniami wdrożeń nowoczesnych systemów informatycznych.
Czytaj więcejMa tytuł doktora nauk technicznych uzyskany na Politechnice Wrocławskiej w zakresie Robotyki. Studiował na wydziale MEiL Politechniki Warszawskiej i na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
W latach 90 uczestniczył w projekcie rozwoju logistyki w Polsce. W ramach projektu odbywał starze na uniwersytetach Chalmers w Szwecji, Delft w Holandii i Karls Ruhe w Niemczech. Brał udział w wielu projektach badawczo rozwojowych w zakresie robotyki i konstrukcji i eksploatacji maszyn. Pracował dla międzynarodowych korporacji takich jak PTC, Faro czy Man and Machine. Jest autorem wielu publikacji z zakresu mechaniki i budowy maszyn, robotyki, logistyki i zarządzania Cyklem Życia Produktu.Z ramienia Autodesk zajmował się wprowadzaniem wiedzy o nowoczesnych technikach zarządzania projektami technologicznymi na uczelniach technicznych w regionie EMEA Emerging Countries (Polska,CHS, CIS, Bliski Wschód i Afryka).
Specjalizuje się w zagadnieniach podatku od towarów i usług VAT. Do lipca 2012 był partnerem odpowiedzialnym za praktykę podatków pośrednich w warszawskim biurze Baker & McKenzie, wcześniej pracował w zespole VAT PwC. W rankingach organizowanych przez Rzeczpospolitą oraz Dziennik Gazetę Prawną był wielokrotnie wskazywany jako najlepszy lub jeden z najlepszych doradców podatkowych w kategoriach „VAT” oraz „Postępowania sądowe” (wskazany został również jako lider w zakresie VAT(...)
Czytaj więcejw pięciu ostatnich edycjach rankingu Rzeczpospolitej). Jest też laureatem wyróżnienia Złoty Paragraf w kategorii najlepszy doradca podatkowy. Wymieniany jako czołowy polski ekspert przez Chambers and Partners (Band I) oraz jako Lider w kategorii Tax Controversy International Tax Review. Z sukcesem reprezentował klientów w postępowaniach przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luxemburgu (TS) m.in. w pierwszej polskiej sprawie przed TS (C-313/05 Brzeziński), w sprawie dotyczącej prawa do odliczenia VAT przy nabyciu samochodów z tzw. kratką (C-414/07 Magoora) a także w sprawie C-395/09 Oasis East. Doradzał na rzecz podatnika w sprawie C-318/11 Daimler AG dotyczącej kwestii stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Obecnie reprezentuje podatników w postępowaniu przed Trybunałem w sprawie C-605/15 Aviva oraz C-665/16 Gmina Wrocław. Uczestniczył w pracach legislacyjnych dotyczących podatku VAT w Ministerstwie Finansów (m.in. jako członek Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego przy Ministrze Finansów ) i komisjach parlamentarnych. Jest autorem licznych publikacji w czasopismach specjalistycznych, prasie biznesowej oraz książkowych (m.in. jest redaktorem i współautorem „Komentarza do Dyrektywy VAT 2006/112” wyd. Unimex, oraz „Komentarza do orzecznictwa ETS dotyczącego podatku VAT”, wyd. C.H.Beck a także współautorem „Komentarza do ustawy o VAT”, wyd. C.H.Beck).
Od maja 2017 członek Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa.
Absolwent Wydziału Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej Z wyróżnieniem obronił pracę doktorską, dotyczącą komputerowych metod inżynierskich. W latach 1978-2010 pracował jako adiunkt. Autor szeregu prac z dziedziny mechaniki teoretycznej oraz stosowanej. Założyciel i wieloletni prezes zarządu (1990-2013) firmy AutoR Komputerowe Systemy Inżynierskie (obecnie AutoR KSI), (...)
Czytaj więcejCzłonek – założyciel ogólnopolskich organizacji inżynierskich: Stowarzyszenia Użytkowników Systemów Inżynierskich SUSI (1995), Polskiego Stowarzyszenia Upowszechniania Komputerowych Systemów Inżynierskich ProCAx (2000). Pomysłodawca i organizator cyklów konferencji i spotkań inżynierskich CAxman – Computer Aided Managing, Planning, Design, Manufacturing (1998-2005) – współpraca nauki z przemysłem, „Wdrożenia IT/CAx w Praktyce” (2002-2003) – najlepsze wdrożenia komputerowych systemów inżynierskich, „Know-how dla Przemysłu” (2003–2012) – wykorzystanie systemów projektowania inżynierskiego, „Najlepsi Twórcy, Najlepsze Produkty” (2007) warsztaty dla studentów, rozwijające umiejętności inżynierskie w zakresie tworzenia know-how i innowacyjnego projektowania, współautor 3-ch książek o z obszaru komputerowego wspomagania projektowania (CAD), autor publikacji, dotyczących zarządzania cyklem życia produktu w aspektach produktywnościowym i kosztowym a także innowacyjności w przemyśle, obejmujących krytykę modelu przetargów publicznych opartych na kryterium ceny. Stały doradca Sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii (INT) VI kad. Sejmu RP. W 2011-2015 wiceprezes zarządu spółki Innovation Experts. W 2015 założyciel grupy eksperckiej Partnerzy Zmiany w Przemyśle, nakierowanej na wspomaganie zmian w firmach w kierunku poprawy ich wartości oraz na monitorowanie działań państwa pod kątem korzyści dla polskich przedsiębiorców. Od października 2016 do maja 2017 członek Grupy Roboczej ds. Cyfrowego Wspomagania Przemysłu w Zespole do spraw Transformacji Przemysłowej przy Ministerstwie Rozwoju. Od 2017 ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz ekspert Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa.