Rada Gospodarcza Strefu Wolnego Slowa

Jerzy Kenig
Członek Zarządu

Jerzy Kenig

Po ukończeniu Technikum Mechanicznego w Kielcach studiował na Politechnice Świętokrzyskiej.

Podczas studiów prowadził regularny program Studenckiego Radia „Eterek” oraz organizował koncerty w klubie studenckim „Pod Krechą”. Założył i prowadził także klub komputerowy „Atari’k”.

W trakcie studiów podejmował pracę w Spółdzielni Studenckiej „Żaczek” oraz rozpoczął działalność gospodarczą na własny rachunek.

Całe życie zarabiał sam na siebie nie będąc ani chwili na posadzie państwowej czy samorządowej. Aktualnie prowadzi dwa profile działalności gospodarczej, usługową (fotografia) i handlową (księgarnia wysyłkowa).

W 1990 roku zakładał oddział świętokrzyski Unii Polityki Realnej. Od 2008 roku jest przewodniczącym Kieleckiego Klubu Gazety Polskiej. W 2008 roku założył Stowarzyszenie Kultura i Demokracja „Civis”, któremu przewodniczy bez przerwy do dnia dzisiejszego – w jego ramach uruchomił i prowadził Dyskusyjny Klub Filmowy „WiDoK” w Kielcach oraz zorganizował ponad 100 spotkań, konferencji czy debat na terenie miasta Kielce i województwa świętokrzyskiego – wszystko bez dotacji państwowych czy samorządowych. Od 2008 roku jest stałym gościem cyklicznej audycji „Prawicowy Komentarz Polityczny” Radia Fama. Ma na koncie ponad dwadzieścia artykułów w tygodnikach: „Najwyższy Czas!”, „Polska Niepodległa”. Przez kilka miesięcy prowadził kącik „Obserwator Gospodarczy” w tygodniku „Gazeta Finansowa”.

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij