ZAŁOŻYCIELE

PIOTR HOFMAN – PREZES ZARZĄDU

Założyciel firmy HM INWEST S.A. Stworzył konsorcjum firm developerskich działających pod wspólnym znakiem – Grupa Inwest. Aktualnie jest akcjonariuszem i Prezesem Zarządu Spółki HM INWEST S.A. Od kliku lat aktywnie uczestniczy w propagowaniu i rozwoju działalności deweloperskiej, we współpracy z Funduszami Mieszkań na Wynajem. Jest wieloletnim członkiem polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Od 2013 roku aktywnie zaangażowany w powstawanie i rozwój Telewizji Republika, obecnie jeden z głównych jej akcjonariuszy. Wraz z żoną Urszulą Hofman zasiada w Radzie Nadzorczej Telewizji Republika. Jest założycielem portalu internetowego Stream1.pl.

Studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i Warszawskim.Prywatnie uprawia amatorsko golf, jest pasjonatem narciarstwa, a z zamiłowania do sportu wspiera także młodych polskich sportowców. Jest kolekcjonerem malarstwa polskiego XX wieku.

JERZY KENIG – CZŁONEK ZARZĄDU

Po ukończeniu Technikum Mechanicznego w Kielcach studiował na Politechnice Świętokrzyskiej.

Podczas studiów prowadził regularny program Studenckiego Radia „Eterek” oraz organizował koncerty w klubie studenckim „Pod Krechą”. Założył i prowadził także klub komputerowy „Atari’k”.

W trakcie studiów podejmował pracę w Spółdzielni Studenckiej „Żaczek” oraz rozpoczął działalność gospodarczą na własny rachunek.

Całe życie zarabiał sam na siebie nie będąc ani chwili na posadzie państwowej czy samorządowej. Aktualnie prowadzi dwa profile działalności gospodarczej, usługową (fotografia) i handlową (księgarnia wysyłkowa).

W 1990 roku zakładał oddział świętokrzyski Unii Polityki Realnej. Od 2008 roku jest przewodniczącym Kieleckiego Klubu Gazety Polskiej. W 2008 roku założył Stowarzyszenie Kultura i Demokracja „Civis”, któremu przewodniczy bez przerwy do dnia dzisiejszego – w jego ramach uruchomił i prowadził Dyskusyjny Klub Filmowy „WiDoK” w Kielcach oraz zorganizował ponad 100 spotkań, konferencji czy debat na terenie miasta Kielce i województwa świętokrzyskiego – wszystko bez dotacji państwowych czy samorządowych. Od 2008 roku jest stałym gościem cyklicznej audycji „Prawicowy Komentarz Polityczny” Radia Fama. Ma na koncie ponad dwadzieścia artykułów w tygodnikach: „Najwyższy Czas!”, „Polska Niepodległa”. Przez kilka miesięcy prowadził kącik „Obserwator Gospodarczy” w tygodniku „Gazeta Finansowa”.

RADOSŁAW DOBRZYŃSKI – CZŁONEK ZARZĄDU

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Rozpoczął karierę zawodową w 1993 roku w agencji reklamowej Saatchi and Saatchi, gdzie w 1998 roku objął stanowisko Dyrektora Mediów i członka zarządu. Następnie w 2000 roku został Dyrektorem Zarządzającym domu mediowego Zenith Media i członkiem zarządu agencji Saatchi & Saatchi. Od 2002 roku związany z domem mediowym Initiative na stanowisku z-cy Dyrektora Mediów.

W latach 2003 – 2006 pracował w Presspublice, wydawcy dziennika „Rzeczpospolita” na stanowisku Dyrektora Biura Reklamy i Ogłoszeń, a od stycznia 2007 jako Dyrektor Marketingu i Sprzedaży. We wrześniu 2009 powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Presspubliki reprezentującego większościowego udziałowca, brytyjski Mecom Plc.. W zarządzie nadzorował piony marketingu, sprzedaży, reklamy, on-line i kolportażu. Funkcję tą pełnił do Października 2011, kiedy Mecom Plc. zbył większościowe udziały w spółce Presspublica. W kwietniu 2014 objął stanowisko Dyrektora Generalnego w spółce Telewizja Republika SA, a we wrześniu 2016 dołączył do zarządu jako Wiceprezes. Poprzednio pracował jako konsultant ds. strategii i rozwoju biznesu w firmie consultingowej Amati & Associates.

Żonaty, syn Mikołaj.

MAREK KORDAS – CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ

Od 1996 związany z prywatnym biznesem, obecnie główny udziałowiec i prezes Polskiej Inżynierii SA. Firma od wielu lat zajmuje się consultingiem technicznym i biznesowym, wspiera samorządy w pozyskiwaniu inwestycji, współpracuje z krajowymi i zagranicznymi partnerami. Był i jest zaangażowany w działalność społeczną i polityczną.
Jest vice prezesem Fundacji Niezależne Media i doradcą zarządu Telewizji Republika, a także pełni funkcję doradcy w Miedzy-resortowym Zespole d/s Promocji Polski. Skończył dziennikarstwo w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza. Zna trzy języki: hiszpański , francuski, angielski. W wolnej chwili czyta, jeździ na snowboardzie, uprawia crossfit, podróżuje, a od pewnego czasu produkuje seriale historyczne . Ojciec wspaniałej córki.

JAROSŁAW MIELCARZ – CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ

Posiada wyższe wykształcenie prawnicze, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Aktualnie jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółki HM INWEST S.A. notowanej na rynku New Connect GPW. Z tą spółką związany jest od 2004 roku jako udziałowiec, akcjonariusz, Vice Prezes Zarządu w okresie IV.2004 – XII.2013. Na rynku deweloperskim, budowlanym i nieruchomości działa od 1998 roku, uczestnicząc jako właściciel, akcjonariusz – udziałowiec w różnych przedsięwzięciach inwestycyjno-gospodarczych.

Od 1990 roku prowadzi swoją działalność gospodarczą. W toku zarządzania zajmował się kompleksową realizacją inwestycji przeznaczonych na wynajem, obsługą w zakresie finansowania, administracji i zarządzania nieruchomościami oraz prowadzeniem kampanii marketingowych firmy.

Zasiada w Zarządzie Warszawskiego Oddziału PZFD. Hobbistycznie uprawia tenis i narciarstwo.

JAN ZAJĄC – CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ

W 1992 r. założył spółkę ZIKO, a w 2006 r. Ziko Apteka Sp. z o.o., których również jest prezesem. Twórca fundacji „Ziko dla Zdrowia”. Pomysłodawca i organizator ogólnopolskiego konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”.

Prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Aktywnie działa w zakresie tworzenia prawa i warunków gospodarczych umożliwiających powstawanie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Uhonorowany Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Posiada czarny pas w kickboxingu. Aktywnie uprawia żeglarstwo oceaniczne.

TOMASZ SAKIEWICZ – CZŁONEK ZAŁOŻYCIEL

Wiceprezes Zarządu Telewizji Republika S.A od lipca 2013 roku.  Psycholog kliniczny (absolutorium), Uniwersytet Warszawski.
Prezes Zarządu Niezależnego Wydawnictwa Polskiego Sp. z o.o. – wydawcy Gazety Polskiej, Nowego Państwa, portali gazetapolska.pl, vod.gazetapolska.pl.  Członek Zarządu Słowo Niezależne Sp. z o.o. – wydawcy portalu niezalezna.pl. Członek Rady Nadzorczej Fundacji Klubów Gazety Polskiej oraz członek Rady Fundacji Niezależne Media. Redaktor Naczelny Gazety Polskiej (od 2005) i Gazety Polskiej Codziennie (od 2011).  Działacz niepodległościowy, dziennikarz i publicysta, m.in. w Nowy Świat (1991-1992), Polskie Radio S.A. – „Sygnały Dnia”, „Rozmowy Jedynki” (2006-2009), TVP S.A. – autorski program „Pod Prasą”, (2007-2010).
Autor bloga na stronie salon24, książek, m.in. „Bajki dla Marysi i Alicji” (2011), „Partyzant Wolnego Słowa (2013), „Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego” (2014), współautor książek „Układ” (2003), „Flaki z nietoperza”.
Żonaty, czworo dzieci.

HUBERT MACIĄG – CZŁONEK ZAŁOŻYCIEL

Ukończył studia wyższe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie na kierunku prawo.

Odbył aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu i Rzeszowie. W latach 2006 – 2009 aplikant sądowy. Odbywał również aplikację adwokacką. Złożył egzamin sędziowski. W roku 2010 uzyskał wpis na listę adwokatów.

Obecnie prowadzi kancelarię adwokacką w Warszawie.

ZENON ŁUPINA – CZŁONEK ZAŁOŻYCIEL

W roku 1984 wyjechał do Belgii i dostaje status uchodźcy politycznego. Tam uczy się języka francuskiego i zostaje przedsiębiorcą. Od samego początku pobytu w Belgii pracuje społecznie. Przechodzi kurs kwatery głównej ZHP na uchodzctwie w Londynie oraz Walii. Zakłada drużynę harcerską w Brukseli i współpracuje z największym na świecie Kręgiem Starszo-harcerskim w Belgii. Ściśle współdziała również z Polską Misją Katolicką na Beneluks. Pracuje w Polskiej Macierzy Szkolnej jako wiceprezes. Od 1997 roku prezes i dyrektor Centrum Polskiego w Belgii, a od 2011 Centrum Polskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Brukseli. Jest pilotem samolotowym i jedynym Polakiem, członkiem najstarszego, królewskiego klubu lotników belgijskich VTB. Od początku 2017 roku jest przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej w Brukseli.

ANDRZEJ BACZEWSKI – CZŁONEK ZAŁOŻYCIEL

Doradca biznesowy i analityk historii współczesnej, związanej szczególnie z funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego i Powstaniem Warszawskim. Te dwie pasje łączy w pracy dziennikarskiej, współpracując z lokalnym tygodnikiem Puls Kwidzyna. W dorobku dziennikarskim wyróżniają się: artykuł na temat generała Stefana „Grot” Roweckiego oraz polemika z krytyczną oceną Powstania Warszawskiego, lansowaną przez określone media. W dziedzinie biznesu, obok doradztwa na rzecz sektora MŚP opracował, z pozytywnym skutkiem, szereg wniosków o dofinansowanie projektów inwestycyjnych ze środków unijnych, od pierwszego okresu z lat 2004 – 2006 do obecnej perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020.

GRZEGORZ TOMASZEWSKI – CZŁONEK ZAŁOŻYCIEL

  • Przewodniczący Rady Nadzorczej Srebrna Sp. z o. o.
  • Członek Rady Nadzorczej TV Republika
  • Prezes Zarządu Forum SA wydawcy Gazety Polskiej Codziennie
  • Członek Zarządu Słowa Niezależnego wydawcy miesięcznika Nowe Państwo i portalu niezależna.pl
  • Członek Zarządu Stream1
  • Członek Rady Fundacji Niezależnych Mediów

GRZEGORZ CZYŻAK – CZŁONEK ZAŁOŻYCIEL

Założyciel firmy Poligraficzno-Reklamowej „CEGAR” (1989 r.)
2007-2015 Z-ca DYREKTORA UMŁ Dzielnicy Łódź- Górna
Społeczny działacz Łódzkiej Izby Gospodarczej- Doradca d/s makroregionu łódzkiego
Działał na rzecz rozwoju gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw
Obecnie Pełnomocnik Firmy Informatyczno-Reklamowej „CEGAR”
Ekonomista, Uprawiał czynnie sport (koszykówka, siatkówka). Żonaty, troje dzieci.