Rada Gospodarcza Strefu Wolnego Slowa

Aktualności

Prof. M. Liberadzkich o zielonych obligacjach - zapraszamy do wysłuchania

00 0000

Prof. M. Liberadzkich o zielonych obligacjach - zapraszamy do wysłuchania

W lipcu 2021 Komisji Europejska opublikowała pakiet przepisów, które mają pozwolić na osiągnięcie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku. W drodze do wyznaczonego celu pomocne mają okazać się zielone obligacje czyli nowoczesny instrument finansowy, umożliwiający realizację projektów związanych z ekologią oraz rozwojem energetyki niekonwencjonalnej.

Strategia Europejskiego Zielonego Ładu zakłada, że Europa ma być pierwszym na świecie kontynentem neutralnym klimatycznie. Jednak jego sfinansowanie wymaga ogromnego nakładu pieniędzy. Warto zatem zastanowić się nad następującymi kwestiami: kto tak naprawdę poniesie trud finansowania tak ogromnego przedsięwzięcia, czy gospodarki europejskiej są przygotowane na tak ogromną inwestycję zwłaszcza w czasie pandemii? Na te i inne pytania odpowie profesor Marcin Liberadzki w rozmowie z Kamilem Goralem. Serdecznie zapraszamy do oglądania .

 

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij