Rada Gospodarcza Strefu Wolnego Slowa

Aktualności

Kwietniowe posiedzenie Rady Gospodarczej za nami

04 kwietnia 2019

Kwietniowe posiedzenie Rady Gospodarczej za nami

Jak co miesiąc, członkowie Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa zebrali się celem omówienia bieżących spraw i zaplanowania dalszych działań Stowarzyszenia. Obowiązkowym punktem posiedzeń Rady jest spotkanie z gościem specjalnym. Przy okazji

Jednym z podstawowych działań Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa jest organizacja comiesięcznych posiedzeń, dzięki którym członkowie Stowarzyszenia mają okazję podczas osobistego spotkania omówić problematykę, z jaką zmaga się sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Rada Gospodarcza stanowi też dla swoich członków pomost umożliwiający nawiązywanie współpracy biznesowej, omawianie problemów poszczególnych branż oraz podejmowanie wspólnych działań w określonym celu.

Kwietniowe spotkanie odbyło się w Strefie Biznesu przy ul. Dzielnej w Warszawie. Miejsce to jest najczęstszą lokalizacją posiedzeń Stowarzyszenia. W rolę gościa tym razem wcielił się Radosław Cieślak, ekspert Rady Gospodarczej SWS w kwestii zagadnień związanych z rozwojem przemysłu i wdrożeń nowoczesnych systemów informatycznych (doktor nauk technicznych w zakresie Robotyki). Przedstawił on niezwykle ciekawą i rzeczową analizę połączoną z prezentacją na temat przyszłości wytwarzania jako drogi do innowacyjności i Przemysłu 4.0. (warto obejrzeć ją na Facebooku Rady).

Jakie wnioski? Zdaniem Cieślaka zawierają się w konkluzji, która mówi, że są 3 warunki sukcesu: szybka i skuteczna komunikacja z odbiorcą, innowacyjny produkt i minimalizacja kosztów dzięki wirtualnemu bliźniakowi oraz system elastycznej produkcji opartej na cyfrowych modelach. Z tym przekazem, jako Rada, chcemy dotrzeć do jak największej liczby polskich przedsiębiorców, propagując ideę Przemysłu 4.0, tłumacząc, dlaczego jest tak ważna i wspierać ich we wdrażaniu tych rozwiązań.

Kolejne posiedzenie Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa zaplanowane jest na 16 maja.

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij