Rada Gospodarcza Strefu Wolnego Slowa

Aktualności

Ekspert ekonomiczny Rady Gospodarczej SWS odpowiada na  pytania dotyczące m.in. podniesienia stóp procentowych, inflacji oraz tarczy antyinflacyjnej

13 grudnia 2021

Ekspert ekonomiczny Rady Gospodarczej SWS odpowiada na pytania dotyczące m.in. podniesienia stóp procentowych, inflacji oraz tarczy antyinflacyjnej

„RPP podnosząc stopy procentowe postanowiła oddziaływać na oczekiwania inflacyjne” – powiedział ekspert ekonomiczny Kamil Goral odnosząc się do ostatniej podwyżki stóp procentowych. Dodał, że: „NBP w ten sposób chciał pokazać opinii publicznej, interesariuszom, wszystkim których te decyzje dotyczą, że nie dopuści do tego, aby inflacja na trwałe wymknęła się spod kontroli”.

„Widzimy tutaj zarówno interwencje werbalne jak i interwencje po stronie stóp procentowych, których celem jest przede wszystkim zahamowanie negatywnych efektów związanych z inflacją” – stwierdził.

Poinformował, że: „tarcza antyinflacyjna bez wątpienia odciąży portfele Polaków. Myślę, ze obniży inflacje o jeden - półtora punktu procentowego, co jest dosyć wyraźnym złagodzeniem. Pytanie na jak długo”.

Zapraszamy do wysłuchania opinii eksperta ekonomicznego.

 

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij